Hakkımızda

Askapısan Asansör, 1989 tarihinde yarı otomatik asansör kapısı imalatı ile faaliyetine başlamıştır. 2000 yılında kabin, 2014 yılında tam otomatik kapı imalatıyla her zaman, kaliteyi ön planda tutmayı ve kendini geliştirmeyi amaç edinerek müşterilerine verdiği güven ile günümüzde Türkiye’nin sayılı imalatçıları arasına girmiştir.

Askapısan Asansör 3000 m2 alanda son teknoloji ile donatılmış makinalarla üretimini gerçekleştirmektedir. Ayrıca elektrostatik tekniği ile yarı otomatik kapı ve tam otomatik kapı panel boyalarını kendi bünyesinde yapmaktadır. Türkiye geneline bayi ağı ile ürünlerini dağıtmakla birlikte başta İtalya, Çek Cumhuriyeti, Mısır ve Suudi Arabistan olmak üzere yaklaşık 30 ülkeye ihracatımız gerçekleşmektedir.

Askapısan, kalitesini ISO9001/2000, TSEK ve SZU TEST EC Sertifikası gibi birçok uluslararası ve yerel kalite belgeleriyle belgelendirmenin haklı gururunu yaşamaktadır.

Uzun yılların verdiği tecrübe ile, kaliteden taviz vermeyen üretim politikasıyla ileriye her zaman güvenle bakabilmenin mutluluğunu duymaktadır.


  • Vizyonumuz
  • Misyonumuz

1993 yılında yola çıkan firmamız, Konya başta olmak üzere tüketici beklentilerinin hep önünde olma stratejisiyle hizmet vererek; tüketiciye en yakın nokta da olmayı kendine hedef edinmiştir. Bugüne kadar asansör kapı ve kabin imalatı sektöründe, çalışmalarına ve üretimlerine yeni bakış perspektifi geliştirerek devam etmektedir.

Askapısan, Türkiye’de tüketicilere ürünlerinde farklılıklar sunarak yoluna ilerlemektedir. Konya’dan filizlenen Askapısan firması bu sektöre farklı bir kapı açmıştır. Hedeflemiş oldukları iyi hizmet ve güvenilir olma anlayışını kendilerine çalışma tarzı edinmişlerdir. Bu sayede sundukları ürün segmentine yenilikçi bir bakış açısı katmayı sağlamışlardır.


Askapısan hizmet kalitesini ve mevcut kapasitesini her geçen gün daha da arttırmaktadır. Bunu üretim hızı, kalitesi, uzman kadrosu, teknolojiyi doğru kullanması ve güvenirliğine borçludur. Sektördeki duruşunu hiç bozmadan ilerleyen Askapısan firması öncelikli müşteri memnuniyetini ve bu sadakati korumak üzerine başlattığı misyon ilkesini kendine bir görev edinmiştir. Bu doğrultuda, faaliyet alanlarında amaç ve stratejilerine uygun üretim standartlarını yukarı çekecek müşteri memnuniyeti anlayışı ile sektör liderliği konumundan ayrılmamaktadır.

En temel stratejisi ise, müşterilerimize modern, güvenilir, ekonomik ve değer veren hizmetler sunarken; bunun sürdürülebilir olmasına ayrıca önem vermektedir. Hizmet ve müşteri memnuniyeti iletişim ilkelerinden ayrılmamak, Askapısan Asansör Kapı Kabin İmalat San. Tic. Ltd. Şti’ nin en öncelikli görevidir.


Ürünlerimiz hakkında bilgi ve fiyat alın.